MAKFED Haberler
Makine Sektörü İTO Organizasyonunda İstanbul’da bir araya geldi.
İstanbul Ticaret Odası, Makine Meslek Komitelerince düzenlenen ve 8 Aralık 2018 tarihinde Cemile Sultan Tesislerinde kahvaltılı olarak gerçekleştirilen toplantı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin katılımları ile onurlandırıldı.
   
   
MAKFED, Orta Karadeniz Makine İmalatçıları Buluşması
OKA, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve Çorum Yatırım Destek Ofisi ev sahipliğinde “TR 83 Bölgesi Makine Sektörü ve İlgili Üreticiler Tanışma ve İşbirliği Fırsatlarını Değerlendirme Buluşması” düzenlendi.
   
   
13. MAKFED Genel Sekreterler Toplantısı SAHA İstanbul’da yapıldı.
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu 13. Genel Sekreterler Toplantısı MAKFED üyesi SAHA İstanbul’un Teknopark İstanbul’da yerleşik merkezinde 7 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
   
   
Smart Future Expo Zirve ve Sergisi, MAKFED ve ENOSAD desteği ile yapıldı.
MAKFED ve üyes ENOSAD desteği ile ‘Geleceğin Akıllı Teknolojileri’ etkinliği olan “Smart Future Expo Zirve ve Sergisi’’ 14-15 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
   
   
TL İle Sözleşme Yapma Yükümlülüklerinde Değişikliğe gidildi.
06 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili Tebliğ, 16 Kasım 2018 tarihli ve 30597 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARA İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2008-32/34)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2018-32/52) ile değiştirildi.
   
   
Makine Sektörü Türk-Japon Ortaklığı Yatırımın açılışında bir araya geldi.
Japon IHI ve Dalgakıran Kompresör’ün ortaklığında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek turbo kompresör fabrikası İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde (İMES OSB), Kocaeli’nde açıldı.
   
   
MAKFED ve Üye Dernekleri Endüstri 4.0 Paneli yapıldı.
“Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi” kapsamında, 17 Ekim 2018 günü MAKFED ve Üye Dernekleri Endüstri 4.0 Paneli İstanbul’da gerçekleştirildi.
   
   
TL İle Sözleşme Yapma Yükümlülükleri Belirlendi
Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2008-32/34)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2018-32/51), 06 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
   
   
MAKFED – AKMI, Kazakistan Makine Sanayi Birliği İşbirliği
MAKFED, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu ile AKMI Kazakistan Makine Sanayi Birliği arasında işbirliği zaptı imza edildi.
   
   
Hasan BÜYÜKDEDE Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olarak atandı.
31 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameler ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılıkları görevlerine Hasan Büyükdede, Dr. Çetin Ali Dönmez ve Mehmet Fatih Kacır atandı.
   
   
TİM Başkanı Sayın İsmail GÜLLE, MAKFED Yönetimi ile bir araya geldi.
TİM Başkanı Sayın İsmail GÜLLE’nin görevine seçilmesi üzerine MAKFED ve Üye dernek yöneticiler tarafından 24 Temmuz 2018 günü makamında nezaket ziyaretinde bulunuldu.
   
   
MAKFED, Makine İhtisas OSB Projesi tanıtım toplantısı yapıldı
Makine imalat sanayi hem Türkiye’nin hem de Marmara Bölgesi’nin lider sektörleri arasında yer almakta. Toplam firma sayısı 13 bini aşan makine üreticilerinin yüzde 30’u Marmara Bölgesi’nde bunların da 3 bin 500’ü İstanbul’da faaliyet gösterirken 220 bin istihdam sağlayan firmaların yüzde 50’si Organize Sanayi Bölgeleri, yüzde 30’u Küçük Sanayi Siteleri, geri kalan yüzde 20’si ise şehir içine yer almakta.
   
   
1 2 3 4 5 6 7
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org