Makaleler

Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı Ankara’da yapıldı.

Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE ve Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Aleksey GRUZDEV eş başkanlıklarında 20 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantıda sanayi ve kurumsal işbirlikleri olanakları gündem dahilinde ele alındı. Sektör kuruluşlarının hazır bulunduğu toplantıda MAKFED, DK Başkanı Sevda Kayhan YILMAZ ve Genel Sekreter Zühtü BAKIR tarafından temsil edildi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE tarafından Rusya tarafından evvelce yapılan davet üzerine 8-11 Temmuz 2019 tarihinde Ekaterinburg’da düzenlenecek olan INNOPROM 2019 https://www.innoprom.com/en/ fuarına Türkiye’nin partner ülke olmasının kabul edildiği ilan edildi.

Daha önce Çin, Hindistan, Japonya ve G. Kore’nin partner ülke olduğu INNOPROM Fuarı katılımına yönelik işbirliği protokolü ise Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca YILMAZ ve Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Aleksey GRUZDEV huzurlarında, Makine İhracatçılar Birliği Başkanı Kutlu KARAVELİOĞLU ve Formika Group Başkan Yardımcısı Anton ATRASHKIN tarafından imza edildi.