Ali Eren

1956 yılında İstanbul'da doğdu. Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra Türkiye'deki eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Daha sonra ABD'ye geçerek Florida Atlantic University de Ekonomi üzerine lisans ve master yaptı.

İlk görevine 1984 yılında aile şirketi olan Erensan Isı Sanayi A.Ş'de üretim müdürlüğü ile başlayan Ali EREN’in, ERENSAN haricinde Turizm, Gıda ve finans sektörlerinde girişimleri oldu.

1990 yılında DENGE MENKUL DEĞERLER şirketini kurdu, 5 yıl kadar yönetti ve devretti. Muhtelif STK’larda görevler aldı. Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Başkanlığı yanında, ALKEV Başkan Yardımcılığı, EHI (European Heating Industries) Kazancılar Komitesi Üyeliği, 2014-2018 döneminde İSO Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Halihazırda İSO Meclis üyeliği ve TOBB delegeliği, ALKEV ve MAİB Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. 2016 yılında THE ATLANTIC GROUP’a çoğunluk hisselerini devrettiği ERENSAN’da YK Bşk. Yrd. ve şirket CEO’su olarak profesyonel hayatını sürdürmektedir.

İngilizce ve Almanca bilen Ali EREN evli ve iki çocuk babasıdır.