Emre S. Gencer

1974 yılında doğdu. Üniversite eğitimini Bishop's Universty (Quabec-KANADA) ve aynı zamanda Grossmont College’de (California-ABD) yaparak, İş İdaresi bölümünden mezun oldu. Mezuniyetini takiben, 2001 yılında Türkiye'ye döndü ve babası Nezir GENCER’in kurduğu SİMGE ŞİRKETLER GRUBU’nda çalışmaya başladı. 2003-2004 yılları arasında askerliğini yaptı.

Emre Gencer, SİMGEMAT ve E-MAK olmak üzere iki ana şirketten oluşan SİMGE ŞİRKETLER GRUBU’nun Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1977 yılında kurulan SİMGEMAT Türkiye'de profesyonel bir inşaat firması olarak otoyol ve şehir içi yol yapımı, sıcak bitümlü karışımlar ile yeni teknolojiler kullanarak asfalt üretimleri yapan ve ayrıca agrega ocakları bulunan firmadır. 1992 yılında kurulan E-MAK ise asfalt ve agrega sektörlerine asfalt makineleri, asfalt plentleri, agrega fabrikaları, bitüm tankları ve ilgili tüm komponentleri tasarlayarak üreten ve ürün yelpazesini giderek arttıran bir firmadır. Ürettikleri yeni ekipmanlar, hem ekonomik hem de çevresel faydalar sağlaması nedeniyle uluslararası platformlarda ödüllendirilmiştir.

Emre Gencer, Makine İmalatçıları Birliği Başkanı olması yanı sıra Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği, Avrupa Asfalt Üstyapı Birliği ve Avrupa Agrega Birliği üyesidir.